info[at]nsec.ir
(+۹۸)-۳۱-۳۳۹۱۵۳۳۶

رادیو آپا

 • رادیو آپا ۱ - فصل ۳ - استاکس‌نت و بازی‌های المپیک

  در این قسمت از رادیوآپا مهم‌ترین خبرهای چند روز گذشته (مهرماه ۹۸) را در حوزه امنیت سایبری مرور می‌کنیم و به طور مفصل به استاکس‌نت می‌پردازیم. استاکس‌نت بدافزاری است که نزدیک به ده سال پیش، علیه نیروگاه اتمی نطنز طراحی شد اما همچنان هم ابهامات و جنجالی‌های فراوانی در مورد آن وجود دارد به طوری که بسیاری از محققان بر این باور هستند که این استاکس‌نت بود که دنیای ما را به مکانی تبدیل کرد که در آن کدها، آغازکننده و خاتمه‌دهنده جنگ‌ها هستند. 

  ۱۴/۰۷/۱۳۹۸
 • رادیو آپا ۷ - فصل ۲ - دنیای امنیت در سالی که گذشت

  اما در آخرین روزهای منتهی به نوروز ۹۸، آخرین برنامه‌ی رادیو آپا در سال ۹۷ با موضوع امنیت سایبری در سالی که گذشت، به شما تقدیم می‌شود. در این شماره از پادکست به مرور مهم‌ترین اخبار امنیت سایبری در سال ۹۷ می‌پردازیم، با بررسی آماری وضعیت امنیت سایبری در ایران و جهان همراه خواهیم بود و در قالب داستان سال به مرور مهم‌ترین موضوعات امنیت سایبری خواهیم پرداخت. در پایان توصیه‌های امنیتی برای تعطیلات و سال آینده به شما تقدیم خواهد شد، خواهشمندیم سالنامه‌ی امنیت سایبری رادیو آپا در سال ۹۷ را دنبال بفرمایید.

  ۱۷/۰۱/۱۳۹۸
 • رادیو آپا ۶ - فصل ۲ - اختتامیه جشنواره ملی اَفتا - دستاوردهای مراکز آپا

  در ششمین قسمت از فصل دوم رادیو آپا، مروری خواهیم داشت به ششمین جشنواره‌ی ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات و در بخش دوم به برخی از دستاوردهای مراکز آپا حاضر در نمایشگاه اکوسیستم اَفتا خواهیم پرداخت.

  ۱۷/۰۱/۱۳۹۸
 • رادیو آپا ۵ - فصل ۲ - مسابقات ملی فتح پرچم

  در پنجمین قسمت از فصل دوم رادیو آپا ابتدا به مهم‌ترین اخبار امنیت فضای تبادل اطلاعات می‌پردازیم و در بخش تحلیل نیزبه معرفی مسابقات ملی فتح پرچم خواهیم پرداخت.

  ۱۷/۰۱/۱۳۹۸
 • رادیو آپا ۴ - فصل ۲ - مراکز تخصصی آپا

  در چهارمین قسمت از فصل دوم رادیو آپا ابتدا به مهم‌ترین اخبار امنیت فضای تبادل اطلاعات می‌پردازیم و بخش آخر را به معرفی مراکز تخصصی آپا اختصاص داده‌ایم. در این شماره از پادکست با دکتر سجادی معاون سابق سازمان فناوری اطلاعات، مهندس جهان‌گرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مهندس تسلیمی رئیس مرکز ماهر به گفتگو در رابطه با مراکز تخصصی آپای کشور پرداخته‌ایم.

  ۱۱/۱۰/۱۳۹۷
 • رادیو آپا ۳ - فصل ۲ - کنفرانس OIC-cert

  در قسمت سوم از فصل دوم رادیو آپا ابتدا مروری خواهیم داشت بر اخبار امنیتی هفته‌ی گذشته و بعد از آن به رویداد کنفرانس آپا ۴ و کنفرانس OIC-cert می‌پردازیم. در این قسمت از پادکست مصاحبه‌ای خواهیم داشت با دکتر سجادی معاون سابق سازمان فناوری اطلاعات کشور.

  ۱۱/۱۰/۱۳۹۷
 • رادیو آپا ۲ - فصل ۲ - استارتاپ امن

  دومین رادیوآپای فصل دوم را در هفته‌ی پایانی آبان ماه با موضوع امنیت استارتاپ‌ها به شما تقدیم می‌کنیم. در بخش اول این پادکست داستان‌ها و آمارهایی را برای پی بردن به عمق ضرورت امنیت استارتاپ‌ها روایت می‌کنیم و بعد از آن یک مصاحبه‌ی کوتاه خواهیم داشت با تعدادی از استارتاپ‌های حاضر در سالن فرصت‌های نمایشگاه اتوکام، در بخش آخر هم به معرفی کمپین ترویجی SecureUp که توسط مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود خواهیم پرداخت.

   

  ۱۱/۱۰/۱۳۹۷
 • رادیو آپا- نسخه ۱ فصل ۲- ۹۰ ثانیه خبر

  دومین فصل از رادیو آپا با هدف آگاهی‌رسانی امنیت فضای تبادل اطلاعات آغاز به کار کرده است. در اولین پادکست فصل دوم در سالروز تولد یک سالگی این پادکست به ارائه‌ی مهم‌ترین اخبار امنیت فضای تبادل الاعات پرداخته‌ایم!

  ۲۴/۰۹/۱۳۹۷
 • رادیوآپا - جمع‌بندی فصل اول

  فصل نخست از مجموعه رادیو آپا در کنار شما مخاطبین ارجمند، با ارائه‌ ۱۲ پادکست با هدف آگاهی‌رسانی امنیت فضای تبادل اطلاعات به پایان رسید. به زودی فصل جدید رادیو آپا بر اساس نظرات و پیشنهادات شما با قالبی جدید منتشر خواهد شد.
  از همراهی شما سپاسگزاریم.

  ۰۷/۰۷/۱۳۹۷
 • رادیو آپا- نسخه دوازدهم- مدیریت وصله

  آخرین نسخه از رادیو آپا  در فصل نخست را با موضوع مدیریت وصله بشنوید. یکی از توصیه‌های همیشگی برای پیشگیری از حوادث رایانه ای، به روزرسانی سیستم ها و نرم افزارها بوده است. این امر با استفاده از یک سامانه مدیریت وصله در سازمان ها تا حد زیادی مدیریت می گردد. در این شماره از رادیو آپا در قالب گفتگویی با مدیر توسعه سامانه بومی مدیریت وصله به معرفی این سامانه پرداخته شده است.

   

  ۰۱/۰۵/۱۳۹۷

صفحه‌ها