info[at]nsec.ir
(+۹۸)-۳۱-۳۳۹۱۵۳۳۶

رادیو آپا

 • رادیو آپا فصل ۳ - حکایت هک ۲

  ریچارد استالمن می‌گوید: آن چیزی که در بین همه هکرها مشترک است، لذت و بازیگوشی آن‌هاست، علاقه‌ای که به کشف چیزهای ناشناخته دارند و عشقی که نسبت به برنامه‌نویسی دارند.

  در این قسمت از رادیوآپا، انواع هکرها را با توجه به رنگ کلاهشان معرفی کردیم. با چند هکر معروف آشنا شدیم و از  تفاوت هکر با اسکریپت‌کیدی‌‌ها گفتیم.  به تأثیر مستقیم هکرها در سلامت انسان‌ها و جنگ بین کشورها نگاهی کردیم و در نهایت به نقش هکرهای موسسه کمبریج آنالیتیکا (Cambridge Analytica) در روند انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده امریکا پرداختیم.  

  ۱۰/۰۲/۲۰۲۰
 • رادیو آپا فصل ۳ - حکایت هک ۱

  به نظر می‌رسد که به اشتباه، تصور عموم مردم از لفظ هکر معادل با مجرم رایانه‌ای باشد. در این قسمت از رادیوآپا از زاویه‌ای جدید به موضوع هک و شخصیت هکرها پرداخته‌ایم. از تاریخ هک، فرهنگ هک و هکرهای اولیه صحبت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم هکر امنیت را این بار با نگاهی دقیق‌تر معرفی کنیم. با قسمت اول از اپیزود دو قسمتی حکایت هک همراه باشید. 

  ۰۸/۱۲/۲۰۱۹
 • رادیو آپا فصل ۳ - استاکس‌نت و بازی‌های المپیک

  در این قسمت از رادیوآپا مهم‌ترین خبرهای چند روز گذشته (مهرماه ۹۸) را در حوزه امنیت سایبری مرور می‌کنیم و به طور مفصل به استاکس‌نت می‌پردازیم. استاکس‌نت بدافزاری است که نزدیک به ده سال پیش، علیه نیروگاه اتمی نطنز طراحی شد اما همچنان هم ابهامات و جنجالی‌های فراوانی در مورد آن وجود دارد به طوری که بسیاری از محققان بر این باور هستند که این استاکس‌نت بود که دنیای ما را به مکانی تبدیل کرد که در آن کدها، آغازکننده و خاتمه‌دهنده جنگ‌ها هستند. 

  ۰۶/۱۰/۲۰۱۹
 • رادیو آپا ۷ - فصل ۲ - دنیای امنیت در سالی که گذشت

  اما در آخرین روزهای منتهی به نوروز ۹۸، آخرین برنامه‌ی رادیو آپا در سال ۹۷ با موضوع امنیت سایبری در سالی که گذشت، به شما تقدیم می‌شود. در این شماره از پادکست به مرور مهم‌ترین اخبار امنیت سایبری در سال ۹۷ می‌پردازیم، با بررسی آماری وضعیت امنیت سایبری در ایران و جهان همراه خواهیم بود و در قالب داستان سال به مرور مهم‌ترین موضوعات امنیت سایبری خواهیم پرداخت. در پایان توصیه‌های امنیتی برای تعطیلات و سال آینده به شما تقدیم خواهد شد، خواهشمندیم سالنامه‌ی امنیت سایبری رادیو آپا در سال ۹۷ را دنبال بفرمایید.

  ۰۶/۰۴/۲۰۱۹
 • رادیو آپا ۶ - فصل ۲ - اختتامیه جشنواره ملی اَفتا - دستاوردهای مراکز آپا

  در ششمین قسمت از فصل دوم رادیو آپا، مروری خواهیم داشت به ششمین جشنواره‌ی ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات و در بخش دوم به برخی از دستاوردهای مراکز آپا حاضر در نمایشگاه اکوسیستم اَفتا خواهیم پرداخت.

  ۰۶/۰۴/۲۰۱۹
 • رادیو آپا ۵ - فصل ۲ - مسابقات ملی فتح پرچم

  در پنجمین قسمت از فصل دوم رادیو آپا ابتدا به مهم‌ترین اخبار امنیت فضای تبادل اطلاعات می‌پردازیم و در بخش تحلیل نیزبه معرفی مسابقات ملی فتح پرچم خواهیم پرداخت.

  ۰۶/۰۴/۲۰۱۹
 • رادیو آپا ۴ - فصل ۲ - مراکز تخصصی آپا

  در چهارمین قسمت از فصل دوم رادیو آپا ابتدا به مهم‌ترین اخبار امنیت فضای تبادل اطلاعات می‌پردازیم و بخش آخر را به معرفی مراکز تخصصی آپا اختصاص داده‌ایم. در این شماره از پادکست با دکتر سجادی معاون سابق سازمان فناوری اطلاعات، مهندس جهان‌گرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مهندس تسلیمی رئیس مرکز ماهر به گفتگو در رابطه با مراکز تخصصی آپای کشور پرداخته‌ایم.

  ۰۱/۰۱/۲۰۱۹
 • رادیو آپا ۳ - فصل ۲ - کنفرانس OIC-cert

  در قسمت سوم از فصل دوم رادیو آپا ابتدا مروری خواهیم داشت بر اخبار امنیتی هفته‌ی گذشته و بعد از آن به رویداد کنفرانس آپا ۴ و کنفرانس OIC-cert می‌پردازیم. در این قسمت از پادکست مصاحبه‌ای خواهیم داشت با دکتر سجادی معاون سابق سازمان فناوری اطلاعات کشور.

  ۰۱/۰۱/۲۰۱۹
 • رادیو آپا ۲ - فصل ۲ - استارتاپ امن

  دومین رادیوآپای فصل دوم را در هفته‌ی پایانی آبان ماه با موضوع امنیت استارتاپ‌ها به شما تقدیم می‌کنیم. در بخش اول این پادکست داستان‌ها و آمارهایی را برای پی بردن به عمق ضرورت امنیت استارتاپ‌ها روایت می‌کنیم و بعد از آن یک مصاحبه‌ی کوتاه خواهیم داشت با تعدادی از استارتاپ‌های حاضر در سالن فرصت‌های نمایشگاه اتوکام، در بخش آخر هم به معرفی کمپین ترویجی SecureUp که توسط مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود خواهیم پرداخت.

   

  ۰۱/۰۱/۲۰۱۹
 • رادیو آپا- نسخه ۱ فصل ۲- ۹۰ ثانیه خبر

  دومین فصل از رادیو آپا با هدف آگاهی‌رسانی امنیت فضای تبادل اطلاعات آغاز به کار کرده است. در اولین پادکست فصل دوم در سالروز تولد یک سالگی این پادکست به ارائه‌ی مهم‌ترین اخبار امنیت فضای تبادل الاعات پرداخته‌ایم!

  ۱۵/۱۲/۲۰۱۸

صفحه‌ها