info[at]nsec.ir
(+۹۸)-۳۱-۳۳۹۱۵۳۳۶

اخبار آموزشی

 • به دنبال ضعف‌های امنیتی در پایتون

  امروزه امنیت نرم‌افزار یک نگرانی مهم برای سازمان‌ها تلقی می‌شود، اما توجه به اشکالات امنیتی موجود در برنامه‌های خاص نسبتا کم می‌باشد. امروزه ابزار‌های بسیاری برای تست امنیت نرم‌افزار‌ها وجود دارند؛ ولی اکثر این ابزار‌ها برای کشف آسیب‌پذیری‌های موجود در کد برنامه کارآمد نیستند. هرچند که این برنامه‌ها نمی‌توانند جایگزین یک تحلیل‌گر متخصص کدنویسی امن شوند، اما می‌توانند دستیار مناسبی برای توسعه‌دهندگان باشند.

  ۰۳/۰۵/۱۳۹۷
 • آسیب‌پذیری NTFS و صفحه‌ی آبی مرگ!

  خلاصه: محققان Bitdefender یک ایمیج سیستم‌فایل NTFS توسعه داده‌اند که می‌تواند صفحه‌ی آبی مرگ را در سیستم‌های ویندوز ۷ و ۱۰ ایجاد کند. برای این آسیب پذیری یک کد اثبات مفهومی برای آن بر روی گیت‌هاب منتشر شده است. گفته می‌شود که برخی از ابزارهای امنیتی مانند ویندوز دیفندر USBها را اسکن کرده و این آسیب‌پذیری را ایجاد می‌کنند. 

  ۰۹/۰۲/۱۳۹۷
 • آغاز مسابقه ملی فتح پرچم

  مسابقه ملی فتح پرچم با حضور ۷۳ تیم از سراسر کشور به صورت آنلاین در حال برگزاری است.

   

  ۲۶/۱۱/۱۳۹۶
 • رویداد کار و کسب نو افتا برگزار گردید

  رویداد کار و کسب نو افتا (Security Startup) از مجموعه رویدادهای پنجمین جشنواره‌ی ملی افتا، در روز دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ با حضور کارشناسان، متخصصین، اساتید و فعالین اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات  و نیز جمع کثیری از علامندان، دانشجویان و ایده‌پردازان امنیت اطلاعات در سالن اجتماعات دانشکده‌ی منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان، برگزار گردید. جشنواره ملی افتا با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز ماهر و مشارکت شرکت های پیشرو افتا کشور برگزار می گردد.

  ۲۴/۱۱/۱۳۹۶
 • برای کرمانشاه

  مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان، درآمد حاصل از کارگاه‌های آموزشی پاییز ۹۶ خود را به هموطنان عزیزمان در کرمانشاه تقدیم نمود. این کارگاه ها با عناوین آشنایی با حملات شبکه،  لینوکس،  تست نفوذ شبکه و تحلیل بدافزار با استقبال مناسب از سوی دانشجویان و علاقه مندان امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار گردید. از همه شرکت کنندگان که در این کار همراه ما بودند سپاسگزاریم. 

   

  ۱۹/۰۹/۱۳۹۶
 • همایش افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی افتا

  همایش افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی افتا با حمایت مرکز ماهر، چهارشنبه ۲۶ مهرماه ۹۶ با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از کارشناسان، متخصصین، اساتید و فعالین اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان و نیز جمع کثیری از علاقه‌مندان و دانشجویان در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید. در این همایش مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، مهندس مطلب‌زاده و نیز مدیر مرکز راهبردی افتا، مهندس اکبریان نیز حضور داشتند.

  ۳۰/۰۷/۱۳۹۶
 • همایش معرفی مرکز آپا و انجمن رمز

  همایش معرفی مرکز تخصصی آپا با همکاری شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران دوشنبه ۱۷ مهرماه ۹۶ در سالن اجتماعات دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.

  ۲۱/۰۷/۱۳۹۶
 • برگزاری همایش گامی به سوی سازمان امن در اصفهان

  چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶، همایش ارتقا امنیت سایبری در سازمان‌های استان اصفهان با عنوان گامی به سوی سازمان امن به همت استانداری اصفهان، اداره کل پدافند غیرعامل استان اصفهان، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، مرکز مدیریت راهبردی افتا استان اصفهان توسط مرکز تخصصی آپا و با حمایت مرکز ماهر در تالار شرکت برق منطقه ایی اصفهان برگزار گردید. این همایش با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مدیران،  کارشناسان و فعالین فناوری اطلاعات دستگاه های دولتی استان اصفهان همراه بود. معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار اصفهان به عنوان جانشین قرارگاه سایبری استان در این همایش حاضر بود.

  ۱۷/۰۶/۱۳۹۶
 • بازگشت باج‌افزار locky با ترفندهای جدید

  باج‌افزار Locky با استفاده از ترفند‌های جدید، بازگشتی دوباره داشته است.  این باج‌افزار از طریق یکی از بزرگ‌ترین کمپین‌های ارسال هرزنامه – با ۲۳ میلیون ارسال در روز- منتشر شد. جدیدترین نوع این باج‌افزار افزونه‌ی  .lukitus را به فایل‌های رمز‌شده اضافه می‌کند.

  ۱۳/۰۶/۱۳۹۶
 • وصله‌های رفع آسیب‌پذیری SMB برای نسخه‌های مختلف ویندوز

  دانلود وصله‌های ارائه شده توسط مایکروسافت برای رفع آسیب‌پذیری SMB

  ۲۴/۰۲/۱۳۹۶

صفحه‌ها