info[at]nsec.ir
(+۹۸)-۳۱-۳۳۹۱۵۳۳۶

اخبار امنیتی

 • از قضا سرکنگبین صفرا فزود؛ افشای اطلاعات میلیون‌ها کاربر کسپراسکی

  به طور پیش‌فرض کسپراسکی  به هر صفحه‌ای که بازدید می‌کنید، یک کد جاوااسکریپت تزریق می‌کند تا بررسی کند که آیا این صفحه وب جزء صفحات مشکوک هست یا نه. در این کد، کسپراسکی به هر کاربر یک شناسه یکتا اختصاص می‌دهد. این شناسه می‌تواند توسط وب‌سایت‌های مختلف شنود شود، در دسترس شرکت‌های مختلف قرار گیرد و حریم خصوصی کاربر را در معرض خطر قرار دهد.

  ۲۶/۰۵/۱۳۹۸
 • چهار آسیب‌پذیری حیاتی روی سرویس اتصال از راه دور ویندوز

  اگر در حال استفاده از سیستم عامل ویندوز هستید سریعاْ دست نگه دارید و هر چه سریع‌تر به روزرسانی‌های امنیتی جدید ویندوز را نصب نمایید. توجه کنید که تمامی نسخه‌های ویندوز تحت‌تأثیر این آسیب‌‌پذیری‌ها هستند. 

  ۲۳/۰۵/۱۳۹۸
 • خداحافظی با کلمات عبور!

  گوگل امکان جدیدی را برای ورود به حساب کاربری افراد اضافه نموده و از این پس کاربران می‌توانند با اثر انگشت به حساب‌های کاربری خود وارد شوند. این امکان جدید برای کاربران اندرویدی، زحمت به یاد داشتن کلمات عبور را کم می‌کند.

  ۲۳/۰۵/۱۳۹۸
 • درایور‌های ۴۰ تولید کننده دارای ضعف امنیتی

  وجود آسیب‌پذیری در درایور‌های سخت‌افزاری ۴۰ تولید کننده، کاربران را در معرض تهدید‌های امنیتی قرار داده است. بسیاری از این شرکت‌ها وصله‌های رفع آسیب‌پذیری را منتشر نموده‌اند؛ ولی برخی هنوز آسیب‌پذیر هستند.

  ۲۰/۰۵/۱۳۹۸
 • متن پیام‌های واتس‌اپ در وسط راه تغییر می‌کند!

  آسیب‌پذیری پیام‌رسان محبوب واتس‌اپ به هکرها اجازه دستکاری در محتوای مکالمات را می‌دهد. این آسیب‌پذیری امکان ارسال پیام‌های جعلی را از سمت افراد فراهم می‌نماید.

  ۲۰/۰۵/۱۳۹۸
 • هک شدن بدون اجرای بدافزار‍!

  وجود آسیب‌پذیری در محیط دسکتاپ KDE لینوکس امکان هک سیستم را بدون اجرای بدافزار فراهم می‌نماید. این آسیب‌پذیری وصله شده و نیاز است به‌روز‌رسانی هرچه زودتر انجام شود.

  ۲۰/۰۵/۱۳۹۸
 • آسیب‌پذیری پردازنده‌های موبایل

  آسیب‌پذیری‌های پردازنده‌های اسنپ‌دراگون که بیشتر در دستگاه‌های موبایل استفاده می‌شود امکان دسترسی از راه دور را برای هکر فراهم می‌نماید. این آسیب‌پذیری‌ها که با نام QualPwn شناخته می‌شوند دارای سطح خطر حیاتی هستند.

  ۱۹/۰۵/۱۳۹۸
 • پردازنده‌های پر دردسر

  کشف یک آسیب‌پذیری جدید روی پردازنده‌ها، میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان در معرض خطر قرار داده است. این آسیب‌پذیری روی همه پردازنده‌های مدرن وجود داشته و امکان نشت اطلاعات حساس کاربران را فراهم می‌نماید.

  ۱۸/۰۵/۱۳۹۸
 • آسیب‌پذیری پروتکل جدید وای‌فای

  پروتکل جدید WPA3 که برای رفع آسیب‌پذیری‌های پروتکل WPA2 ارایه شده بود دارای آسیب‌پذیری است. مجمع وای‌فای گفته در نسخه بعدی این پروتکل آسیب‌پذیری‌ها برطرف خواهند شد.

  ۱۳/۰۵/۱۳۹۸
 • باج‌افزار در هفته‌ای که گذشت: هفته اول مرداد

  توسعه‌دهندگان باج‌افزار دریافته‌اند که می‌توانند باج‌های سرسام‌آوری از قربانیان بگیرند. قربانیان آن‌ها، شهرهای محلی، مراکز پلیس و مراکز دولتی، مدارس، شرکت‌های بزرگ و به طور کلی هر کسی می‌تواند باشد.

  ۱۳/۰۵/۱۳۹۸

صفحه‌ها